Merhaba çok sevgili okuyucularım. Öncelikle mecburen ara vermek durumunda kaldığım için çok üzgün olduğumu belirtmek istiyorum. Birtakım uğursuzluklar ve içinde bulunduğum ruh hali kalemi elime almama engel oldu. İnanın bu süreçte neler kaçırdığımı çok merak ediyorum. Dolayısıyla bundan sonra aranıza katılacak ve buralarda aktif olmaya özen göstereceğim.
Temmuz ayının başında resmen yeni evimize taşındık. Çekmeköy’de yaşıyorum artık. İnanabiliyor musunuz? 21 bir yıldır yaşamış olduğum evimi, mahallemi, dostlarımı geride bırakmak benim için oldukça zordu. Daha da zor olan eski mahalleme döndüğümde evimizin paramparça halini bütün çıplaklığıyla görmemdi. Hoşça kal anılarım… Evin o halini gördükten sonra her şeyin bu kadar kolayca yıkılıp silinmesine şaşırdım. İlerleyen yıllarda o evin yerine bir yol yapılacak ve kimse orada bizim mazimizi hatırlamayacak. Ne üzücü… Bu durum yıkılan duvarların altında kalmış anılarımı toparlayıp yoluma devam etmem gerektiğini hatırlattı bana. Ve ben de bunu yapmak için uğraştım. Taşındığımız yeni mahallemize ve evimize alışmak ilk etapta beni baya zorladı. Minik bir depresyon süreci yaşadığımı itiraf etmeliyim. Evin içinde giderek yabancılaştım kendime ve çevremdeki dünyaya. Toparlanmam zaman aldı.
Yavaş yavaş hayatın gidişatına ve değişime ayak uydurmaya başlarken yeni insanlar girdi hayatıma. İlk defa hayatıma giren insanlar konusunda bu kadar şanslıydım. Çünkü oturup sohbet ettiğimde, karşımdaki kişinin gözlerinin içine baktığımda ne kadar iyi bir insan olduğunu gördüm. Son zamanlarda böyle insanlara pek rastlamıyordum. Bu durum sallantıda olan ruh halimi biraz olsun yüksek bir seviyeye çekti.
Doğum günüm ise her zaman olduğu gibi sessizce geçti. Zira kutlamaları seven bir insan değilim. Her yıl doğum günümde hissetmiş olduğum o burukluk hissi yine bütün gün benimleydi. Garip bir mutsuzluk diz çökmüştü önümde.
Temmuz ayı benim için duygusal anlamda epey iniş ve çıkışlı oldu. Daha önceki yazılarımdan da hatırlayacağınız gibi hoşlandığım adama karşı hissettiğim duyguların içinde boğuldum. Yolumu kaybettim ve kendimden uzaklaştım. Önümde ne olduğunu bilmediğim bir karmaşa vardı. Bunu çözmek için çabalıyor ve her şeyi daha da fena bir hale getiriyordum. Dolayısıyla içinde boğulduğum bu karmaşayı alıp karşımdaki adama teslim etmek istedim. Yaşadıklarımı, hislerimi bütün içtenliğimle dile getirdiğim bir mesaj attım. Ve bu kapıyı da sessizce kapatmış oldum.
Ağustos ayı ise gerçekten ama gerçekten ilginçti. Bolca alkol tükettim ve eğlendim. Tabi hal böyle olunca hesabımdaki paralar yavaş yavaş azaldı. Ufak bir maddi sıkıntı yaşadım hala da yaşıyorum. Dolayısıyla yeni bir şey denemek istedim bu konuda. Daha önce hiç denemediğim bir şey… Twitter semalarında finansal köle aradığımı dile getirdim. Oldukça fazla mesaj aldım ve insanların ne kadar tuhaf yaratıklar olduğuna bir kez daha şahit oldum. Almış olduğum mesajlardan birinde kimliği belirsiz şahıs bana aylık yüklü bir miktar verebileceğinden bahsetti. Karşılığında ise tek isteği köle olarak kullanılmak ve maddi açıdan sömürülmekmiş. Kulağa gayet masumca geldiği için bu kişiyle iletişim kurmaya devam ettim. Kendisinin iddiası 33 yaşında olduğu ve makine mühendisliği yaptığı… Çalıştığı yerden yaklaşık 8 bin tl maaş alıyor ve bunun büyük bir çoğunluğunu bana vermek istediğini söylüyordu. Bir hafta boyunca iletişimimi belli bir mesafede tuttum ve bu kişiyi tanımaya çalıştım. Almış olduğum tutarsız yanıtlar ve obsesif hareketler, birtakım kişilik bozukluğunu işaret eden belirtiler kafamda belli bir karakter yaratmaya yetti. Dolayısıyla bütün konuşmalarımızı kayıt altına aldım. Elbette hesabı da… Hesabı izlemesi için arkadaşıma verdim bilgileri. Bunun sonucunda öğrenmiş olduğum şey bu tarz iddialar ile birçok insanı dolandırdığı oldu. Bunun üzerine yasal işlem başlattım ve olayları yargıya taşıdım. Şimdilik ne olacağını izleyip göreceğiz.
Ağustos ayında en yakın arkadaşım ile aniden bir karar aldık ve Twitch platformunda canlı yayınlar yapmaya başladık. Ben zaten burada çeşitli yayıncıları takip ediyor ve aktif bir şekilde kullanıyordum. Fakat oturup yayın açmayı aklıma dahi getirmedim. Biz arkadaşımla podcast yapmak üzerine konuşurken “Neden Twitch platformunda canlı yayın yapmıyoruz ki?” fikri ortaya çıktı. Birlikte yaşadığımız birçok anı olduğu gibi ilişkiler konusunda da ilginç deneyimlerimiz mevcut. Dolayısıyla insanlarla hem bunları paylaşabilir hem de onlara tavsiye verebiliriz diye düşündük. Genel olarak sohbet ağırlıklı ilerleyen yayınlarımızı bu konu çerçevesinde gerçekleştirmeye başladık. Ve inanılmaz geri dönüşler aldık! Bu işe sıfırdan başlamak ve izlenmek, destek almak oldukça zor bir şey. Hiç ortada kitlen yok iken bir kitle yaratmak kesinlikle kolay değil. Daha birkaç yayınla bunu ufak da olsa başarabildiğimiz için ve gelen güzel mesajlar için çok mutluyum. Eğer olur da bizi takip etmek isterseniz diye şuraya link bırakıyorum.
Ortalıktan kaybolduğum zaman diliminde birçok olay yaşadım ama anlatabileceklerim özetle bu şekildeydi. Sanırım yazı konusunda baya paslanmışım. Lütfen anlayışla karşılayın bu durumu. Siz neler yaptınız? Ben yokken neler oldu buralarda?10 yorum:

 1. Öncelikle umarım yeni taşındığınız evinde mutlu olursun. Ben de çocukken büyüdüğüm mahallenin her bir köşesinde değişen şeyleri gördükçe böyle garip hissediyorum.
  Şu twitter meselesi ise oldukça ilginçmiş. Ne üzerine dava açtığını bilmiyorum fakat finansal köle arıyorum diye tweet attığın için yargıdan haklılığın üzerine net bir karar çıkar mı bilmiyorum. Tabii sadece anlattığın kısıma bu yorumu yapıyorum.Aranızda geçen konuşmaları bilemem.Haklı olabilirsin yani.
  Ben twitch kullanmadım ama mixlr uygulamasından radyo yayını yapmayı uzun zamandır düşünüyorum.Bu ay içinde başlayacağım sanırım.Ama söylediğin gibi kitle toplamak çok zor. Seni okumak güzel :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Ayşe. Bence mutlaka bahsettiğin radyo yayınını yapmalısın. Ben dinlemek isterim. Yeni eve alıştım gibi ama dediğim gibi pek kolay olmadı bu süreç. Twitter meselesi de çok karışık. Pek bir sonuç alacağımı düşünmüyorum ama yine de bunu yapmak istedim.

   Sil
 2. Buralar yaz ayından olsa gerek durgundu. Kışa doğru hareketlenir herhalde. Daha fazla yazı girecek olmanız güzel bir gelişme 👍

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blog dünyası epey durgunlaştı. Birçok etken mevcut elbette fakat istatistikler beni korkutuyor.

   Sil
 3. Yayına göz attım. Hoş olmuş.

  YanıtlaSil
 4. Finansal köle kısmından korkmadım değil :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahjaha ben de korkmuştum.

   Sil
 5. Mantı yaptık yedik sen yokken :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa çok severim mantıyı.

   Sil