Merhabalar,

 • Nasılsınız? Nasıl gidiyor hayat? Her zamanki gibi boktan anladığım kadarıyla. Merak etmeyin sevgili kardeşlerim benim de öyle. Şuan final haftasında bulunduğum için beynimden hafif bir yanık kokusu geliyor. Ama aynı zamanda alışılmadık ve oldukça tuhaf bir biçimde enerjiğim. Bunu iyice kafayı sıyırmış olmama bağlayabiliriz gibi. 
 • Bu aralar niye bilmiyorum ama mutluyum. Siz de şaşırdınız değil mi? Evet evet, baya mutluyum ya. Böyle her şey yolunda gidiyor, güzel haberler alıyorum, karşıma hiçbir konuda engel çıkmıyor falan. Fırtına öncesi sessizlik mi acaba? Evren bana ne tür bir mesaj vermeye çalışıyor hiç anlamıyorum gerçekten. Ya da Ramazan ayında olduğumuz için bu kızın hayatına daha sonra sıçacağım deyip bir ara verdi galiba. Olabilir!
 • Öte yandan dergi işi çok güzel gidiyor. Baya keyif alıyorum edebiyatın içinde yer almaktan. Ve birçok güzel insanla, yazarlarla tanışmış olmak beni ciddi anlamda bu yola sokmuş oldu. Aynı zamanda ufkumu açtı ve bakış açımı değiştirdi. Çünkü bütün toplantılarda kafayı çalıştırdığımız üstünde durduğumuz muhteşem fikirler havada uçuşuyor. Onlardan birkaç tanesini kapmak bana iyi geldi. İyi ki bu konuda götümü kaldırıp harekete geçmişim diyorum. Geçen bizimkilerle görüştüğümüzde hiç hesaba katmadığım bir fikirle ve heyecanla yeni bir insana dönüştüm adeta. Genel yazılar hakkında dergi hakkında konuşuyor ve nasıl çeşitliliği artırabiliriz diye düşünüyorduk. Biraz farklı tarzları ele almak istedik. Buna örnek olarak ben birkaç yazı yanımda getirmiştim. Üzerinde incelemeler yaparken birden ortaya roman yazma fikri çıktı. Ve kendimi yazacağım kitabın taslağını oluştururken buldum. Herkes bir anda bu konuya odaklandı ve bana " Şöyle yap Eda, şunu kullan, bak bu metaforlar mutlaka olmalı..." tarzında tüyolar vermeye başladı. Şimdi ise oturmuş ciddi ciddi bu kitabı yazıyorum. Hayat gerçekten çok garip... Aklımda hiç böyle bir şey yoktu ve bunu konuşmaya başlayınca çocukluğumdan beri hep kitap yazmak istediğimi hatırladım. Bu beni ben yapan arzularımdan biriymiş meğer. Ve şimdi 21 yaşında bunu gerçekleştirebilmek için bir adım attım. Bu adımı atmamı sağlayan, bana yardım eden, fikir veren herkes o kadar değerli ki gözümde. Buradan tekrar onlara duyduğum minneti paylaşmak istedim.
 • Okul durumu bahsettiğim gibi sınavlara girip çıkıyorum ve tuhaf bir biçimde sınavlarım çok güzel geçiyor. Lütfen nazar değmesin! Umarım bu seneyi kalmadan tamamlarım. Çünkü ilk dönem baya kötü geçmişti benim için. Dersleri takip etmedim, vizelere girmedim. Bazen kendimi anlayamıyorum. Neye güveniyorsun Eda? diye sormak istiyorum kendime. Bu rahatlık nereden geliyor kuzum? Yani ne gerek var risk almaya? Doğru düzgün çalış ve gir sınavına. Ama yok bazen kafam gidiyor galiba. Bu salaklığın açıklaması olamaz çünkü.
 • Aşk, arkadaşlık bildiğiniz gibi. Değişen bir durum yok. Şuan da hoşlandığım ve vakit geçirmekten keyif aldığım bir insan var hayatımda. Onunla şimdilik her şey güzel gidiyor. Onunla mazimiz zaten iki yıla dayandığı için pek yeni bir şey olarak nitelendiremiyorum. Maalesef yeni insan tanıma özürlüsü olduğum için size ilginç haberler veremiyorum. Biraz asosyal bir insanım çünkü. Yeni insanlar ile tanışma konusunda berbat ötesiyim. Çok sessiz kalıyorum fazlaca soğuk davranıyorum ve sonunda millet kaçıyor. Ama alışsam güzel vakit geçirebiliriz. De işte kimse o noktaya kadar katlanmıyor bana. Çok yalnızım! Benim gibi evine, yatağına düşkün bir insan neyi özlüyor biliyor musunuz? Sabahın köründe kaldırılıp zorla buluşmak için aranmayı... 
 • Film, dizi, kitap sizlere ömür... Şu aralar bu tarz şeyler için hiç vaktim yok ve içimden de gelmiyor. Bir sürü işle uğraşıyorum. Taşınma olayı bir yandan sınavlar, projeler bir yandan... 
 • Bu aralar başka ilginç bir şey yaşamadım sanırım. Gördüğünüz gibi her şey normal seyrinde ilerliyor. Siz sıkıcı bulabilirsiniz ama şu an inanılmaz mutluyum ben bu durumdan. Yok anacım bana göre değil değişim, ilginç çetrefilli olaylar falan. Ne düşünüyordum da böyle davrandım bilmiyorum  ama bazen bedenimi başka bir insanın yönettiğini düşünüyorum. Acaba çift karakterli falan mıyım? Çünkü A yı düşünüp daha sonra B gibi davranmam garip. Ya da sadece dengesizim.
 • Şu aralar tatil yapmayı çok istiyorum. Bu konuyla ilgili olarak İtalya'ya gitmek gibi bir planımız var ama nasıl olacak bilmiyorum. Gerçekleştirebilirsem eğer mutlaka fotoğraflarla hatta videolarla beraber İtalya maceramı sizlerle paylaşırım. Dua edin ve bu gerçekleşsin!

Bu aralar ben biraz saçmaladım işte. Siz neler yaptınız? Ne izlediniz? Ne okudunuz? Yeni insanlarla tanıştınız mı? Ya da hayatınızı sarsan ve yeni bir yola sokan darbeler aldınız mı? Anlatın bakalım sıra sizde.
4 yorum:

 1. Blogunu henüz yeni takip etmeye başladığım için dergi olayının tam olarak ne olduğunu bilmiyorum fakat kitap yazmaya başlamış olamana çok sevindim. Benimde küçüklüğümden beri öyle bir hayalim var ve kafamda bir sürü de taslak var ama ben henüz götümü kaldırıp bir yerden başlayamadım.
  Final haftası beni de yordu. Sana başarılar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim yorumun için. Kitap yazma konusu gerçekten büyük bir problemmiş. Kendimi hiçbir zaman bu konuda yeterli görmedim. Bu nedenle olabildiğince erteledim fakat içten içten gerçekleşmesini istedim. Umarım bu hayallerimiz birgün gerçek olur.

   Sil
 2. Ya da hayatınızı sarsan ve yeni bir yola sokan darbeler aldınız mı?

  Annem öldü.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne diyeceğimi bilemedim, çok üzüldüm. Başın sağolsun.

   Sil